Když si technika dělá, co chce…

Excusso admin/ 1 listopadu, 2012/ Nad tím rozum zůstává stát

Znáte to?! V té nejvíce stresující chvilce se vám přihodí, že potřebujete nutně, aby vás technika podržela. Ať se jedná o auto, počítač, nebo jen domácí osvětlení při čtení knihy.

Po pravdě jsem si za posledních několik dní užil se svým počítačem hodně legrace. Ano. Začíná si nejspíš uvědomovat již sám sebe, jinak nechápu jeho jednání. Projevuje se to nejprve tím, že si postaví hlavu a nehodlá se mnou diskutovat o tom, že bych ho třeba chtěl zapnout.

Asi 10x se ho pokouším jej zapnout a vždy se vypne. A po chvíli, aniž bych cokoliv provedl s poškozeným napájením, nebo se samotným počítačem, tak se zapne a dokáže fungovat několik hodin, dní i týdnů nonstop.

Jenže tím ta legrace nekončí. Další porci srandy mi dodá v okamžiku, kdy se rozhodne, že sice má nainstalovanou tiskárnu, ale odmítá ji poslat signál k tisku. Možná to dělá i ta tiskárna, ale s ohledem na to, že nemá nijak složité logické obvody, tak usuzuji, že to dělá ten lišácký comp, abych se nenudil. Takže potom z tisku jedné stránky, která by se tiskla několik málo vteřin je nakonec několik hodin pokusů a omylů, než se to konečně povede.

No a když se zdá, že jsem vše tak nějak zvládl a počítač mně již poslouchá, tak z pro mně nepochopitelných důvodů, když mám spuštěný facebook a internetovou televizi se celý zesekne přesně v okamžiku, kdy mám rozepsanou dlouhou zprávu.

No je vidět, že je to filuta a má zájem o moje zdraví, abych se nenudil a měl stále radost z trochu napětí a vzrušení při jeho znovuzprovozňování.

A po pravdě… Co si budeme povídat – každýho v tom nejvíce napjatém okamžiku, kdy techniku nutně potřebuje, tak zkolabuje a odmítá spolupracovat.

Přeji pevné nervy, bezchybnou techniku a vždy být nad věcí.

Excusso admin

Share this Post