Konec světa, nebo jenom pouhá mediální blamáž?

Excusso admin/ 25 listopadu, 2012/ Všedně nevšední glosy

Již delší dobo mi vrtá hlavou téma, které je v tomto roce 2012 velmi propírané a to: údajný konec světa…

Bez obalu říkám, že je to jen jedna velká mediální blamáž. Co mně k tomuto závěru vede? Je to hned několik maličkostí:

1) Nikde se neuvádí v Máyských proroctvích o tom, že svět zanikne, ale je tam uvedeno, že končí jeden z cyklů trvající 5.125 let. A tento cyklus je součástí cyklu o 25.625 letech. Nevím, jak vy ale já v tom vidím jasně, že prostě letos jenom končí jedno časový údobí.

2a) Proč kalendář končí? Odpověď je možná jednodušší, než by se zdálo: Výpočet kalendáře byl proveden na období 5.125. Nevím, jak vy všichni, ale pokud bych já osobně napsal kalendář na tolik let do předu, tak by se mi už nechtělo tvořit dále. Bylo by mi jasné, že bych měl potomky… A na tom to ztroskotalo.

2b) Mayská civilizace byla pohanská a uznávala svá božstva. Obětovávali lidi a jejich mrtvoly házeli do tůně. Šamani tvrdili, že ti lidé nezemřou, ale už je nikdy nikdo je neviděl. A proč mluvím o těch obětech. Ne, že by se obětováním vyvraždili, ale v samotném důsledku se otrávili. Ta tůně totiž byla jejich jediný zdroj pitné vody.

3) Trklo mně to teprve dnes, když jsem po několikáté viděl Hollywoodský velkofilm „2012“. Jde mi konkrétně o to datum, kdy má nastat údajný konec světa: 21. prosince 2012. Zapsáno ve formátu: rok, den, měsíc: to vypadá takto: 12-21-12. Vidíte to také? nějak moc jedniček a dvojek. Tohle už není náhoda. Je to vykonstruovaný mediální trik.

Proto vám všem říkám, že ať věříte čemukoliv, nebo v cokoliv, tak cituji z Písma: „Ten den a hodinu však nikdo nezná – ani nebeští andělé, ani Syn – jedině sám můj Otec“ (Matouš 24:36)

Doufám, že jsem vám všem ukázal, že je někdy lepší zapnout selský rozum a nebýt jen otrokem médií.

Share this Post