Síla myšlenky

Excusso admin/ 2 února, 2013/ Všedně nevšední glosy

Co je to myšlenka?

Někteří říkají, že je to jen impulz v mozku. Jiní tvrdí, že je to nejzákladnější stavební prvek celého světa. Kdo má pravdu? Pravdu mají pochopitelně oba. Každá myšlenka je opravdu na počátku všeho. Myšlenky lze i měřit. Takže na cokoliv člověk pomyslí, tak do se mu splní, nebo to dostane.

A v tom je pro některé veliký kámen úrazu. Síla myšlenky je v tom, že se celou bytosí na něco soustředíte. A tento princip vůbec neřeší, že něco chcete, nebo ne. Chcete mít peníze, tak je mít budete. Nechcete mít dluhy, tak je mít budete. Jak je to možné? Protože tento zákon neřeší, zda něco chcete, či nikoliv. Reaguje na pocity a na myšlenky. Takže je jedno, zda něco chcete, nebo ne. Prostě to dostanete.

Je to naprosto stejný, jako příběh o Aladinovi. Džin vždy vyplnil, co Aladin chtěl: „Tvé přání je mi rozkazem!“

Pro někoho je to možná těžké, ale stačí v podstatě jednoduchá věc. Být vždy a všech okolnostech pozitivně naladěn. Pokud budu negativní, tak se mi bude dít toho negaivního ještě více.

A jestli se někdo bojí, že toto odporuje jeho vyznání, nebo je to nějaké vyznávání New Age, nebo podoný podivný styl, tak se není čeho bát. V Knize knih je psáno: „A tak vám říkám: Proste a bude vám dáno, hledejte a naleznete, tlučte a bude vám otevřeno. Každý, kdo prosí, dostává, kdo hledá, nalézá a tomu, kdo tluče, bude otevřeno. (LK 11:9-10)

Budiž vám všem, kdož hledáte, ať nalézáte. Kdož prosíte, nechť dostáváte. A ti, kdož žádáte, ať dostáváte žádaného.

Share this Post