Mládež?!

Excusso admin/ 17 května, 2013/ Všedně nevšední glosy

 

Teorií a definic, kdo je mládež a kdo není je plné spektrum. Jedni tvrdí, že mládež je jen do určitého věku, jiní tvrdí, že se převážně jedná o mladé lidi (14 – 26), kteří ještě studují…

Tak kdo má pravdu? Nikdo a oba. Je pravda, že v dobách našich babiček a prababiček, neexistoval pojem „MLÁDEŽ“, ale buď byli děti, anebo rovnou pracující.

Proto mi přijde až scestné mládež jako takovou kategorizovat věkem, nebo studiem. Ano je vžité, že mládež je mladá na těle, ale znám i plno lidí nad 30, kteří by vitálností mnohé mládežníky strčili do kapsy.

Takže spíš bych to viděl následovně: Mládež je tvor, který se rád baví a nezkazí legraci, ať je školou povinný, nebo už slaví své několikeré patnáctiny 🙂

Vím, že v tuto chvíli je 95% čtenářů tohoto webu v kategorii mládež a to právě kvůli věku a studiu, ale kam by se třeba měli zařadit lidé, kteří mají přes 30 jsou bez práce a studium se jich také netýká…?

Celý tento nikterak obsáhlý článek zakončím následovně: Každý jsme mládež, neboť každý jsme děti Boží a kdybychom tuto definici převedli do absolutna, tak stále studujeme a v Jeho zraku jsme stále nevyzrálí.

Přeji krásný den 🙂

Share this Post