Sociální svět

Excusso admin/ 4 září, 2012/ Všedně nevšední glosy

V dnešní době je velmi běžné slyšet: „Pojď na ‚fejz'“, nebo „máš fejz‘?“ Takových a jim podobných v dnešní digitální době je plno. A to říkáme, že žijeme v době sociálních (společenských) sítí? Problémem je, že tyto sítě naopak způsobují naše uzavírání se do virtuálního světa.

Dneska už většinou mladí většinou neví jak se zabavit. Většinou jsou na počítači a chatují s „přáteli“ jenže problém je, že přítel je někdo, opravdu blízký. V drtivé většině případů se jedná ne o přátele, ale jen o nějaký kamarády, ne-li jen známé na internetu.

Kolik těchto známých známe skutečně osobně? Obávám se, že jich mnoho není. A jestli tyto sítě jsou sociální, tak v čem je jejich sociálnost? Paradoxně se tyto sítě stávají asociální a někteří dokonce své virtuální přátele, kamarády a známé považují za více než reálné.

Dříve, či později tito lidičkové snad doufám brzy zjistí, že na netu není reálný svět. U počítače si neodřete koleno, nezlomíte ruku, nepoznáte spálení od sluníčka, ale budete v kontaktu s lidmi a to je opravdu ta sociální síť, která by měla být reálná.

Pojďte společně vyjít do ulic a vytvořit tu největší síť, nebo jen provaz z lidí. U počítače si tuhle srandu nikdy neužijete.

Závěrem bych chtěl jen vypíchnout jen to, že je zbytečný se zavírat v pokojíčku 3*5m s počítačem a internetem, ale vyrazit na hřiště, které tvoří celá naše Země a je sice omezené rozměrově, ale ten blízký pocit s jinými lidmi je dokonalý!

Mějte se krásně a vyražte někam ven za kamarády. 😉

Share this Post