„Alkohol už není“, aneb prohibice po česku

Excusso admin/ 17 září, 2012/ Nad tím rozum zůstává stát

Jistě jste už všichni slyšeli, že od minulého týdne byl zakázán ministrem zdravotnicví prodej tvrdého alkoholu ve stáncích a od pátku (14.9.) se tento prodej rozšířil celoplošně.

Normálnímu člověku to problémy nepřinese, ale jsou lidé, kterým musí v žilách kolovat krev v alkoholu. Jsou na tom dokonce tak špatně, že si musí dojít k doktoru, aby jim něco předepsali, aby neměli takové abstinenční příznaky.

Mně osobně je to jedno, ale jako každý si rád s přáteli dám panáka něčeho ostřejšího, aby se neřeklo, ale to teď do odvolání nebude možné.

Nechci tu zabíhat do politických debat, ale tohle musím vypíchnout. Sice se od pátku snížil počet úmrtí na otravu metanolem téměř na 0%, ale jsou tu i alkoholici, kteří alkoholem žijou 🙂

Opravdu nechci nijak toto téma nijak zveličovat, nebo bagatelizovat, ale je určitě dobrý se nad tím zamyslet, kdo všechno bude poškozený tímto zákazem – určitě tím není poškozený ten, kdo nejspíš sabotoval lihovarnický průmysl.

Ale zákazem prodeje alkoholických nápojů nad 20% obsahu se snížily tržby všem putikám, barům, restauracím a všem podobným zařízením. Dále tímto zákazem klesly tržby za alkoholické nápoje v prodejnách. Ale nejvíc tento zákaz uškodí lihovarům.

Ať se každý zamyslí nad tím, co nám tato prohibice přinese dobrýho, nebo špatnýho…

Děkuji za přečtení.

Share this Post