Ingress – hra která tě zvedne ze židle

Excusso admin/ 18 prosince, 2014/ Všedně nevšední glosy

Ingress. O co jde? Nejprve udělám malé seznámení.

Jedná se o hru určenou pro mobilní telefony, nebo tablety pro operační systémy Android a iOS. Hra využívá mobilní data/wifi a GPS. Hra to není určitě pro gaučově založené občany, ale aktivnější lidičky, které to doma již nebaví u počítače, nebo televize.

První věc, co musíš učinit je nainstalovat si hru buď androidí, nebo iOS verzi. Dále po nainstalování se zaregistrovat s google účtem. A vybrat si správnou frakci. A teď, která je ta správná? Zde je zkrácený příběh:

Po světě se jednoho dne začala objevovat záhadná hmota (původně z dílny Niantic Laboratories) – XM, energie, která se hromadí kolem portálů – ty jsou u zajímavých míst jako například umění – street art, sochy, monumenty, architektonicky zajímavých místech, a podobně.

Portály se na Zemi dostávají neznámí mimozemšťané (tzv. Shapers volně přeloženo jako Tvarovači). Hráči se pak dělí na skupiny – tzv. Osvícení (Enlightened), kteří věří, že nové technologie, která nám mimozemská rasa nabízí, pozvednou lidskou rasu na novou úroveň. Proti nim stojí odpor (Resistance), kteří jsou konzervativní a brání se změnám – nechtějí nechat neznámé mimozemšťany jen tak působit na lidstvo. Tak začaly boje, obsazování portálů, a jejich propojování do polí.

… a teď k jádru pudla. Správná frakce neexistuje, ale již podle vyjádření z příběhu plyne, tak osvícení pomáhají mimozemským bytostem, aby lidem poskytli nové technologie a pomohli jim v jejich dalším rozvoji, kdežto Hnutí odporu je radikálně proti.

Tento článek je náborový věstník frakce Osvícení (zelená) v originále Enlightened

Přidej se k zeleným a zažiješ spoustu zábavy a legrace.

V případě dotazů se neboj zeptat. Jako již dříve. I nyní bude tento článek sdílen na všech běžně užívaných sociálních sítích.

Tak mnoho úspěchů a brzy se snad potkáme. Kefran

Share this Post