Tik tak, tik tak…

MikeTrenc/ 7 ledna, 2013/ Nad tím rozum zůstává stát

„Nestihnu to, nestihnu to!“ Aniž by nám to došlo, žijeme stále ve stresu.

Vždyť si to porovnejme. Kdo stíhá dnes to, co před pár lety? Bereme si na sebe jen zkrátka velké břemeno, nebo opravdu je všechno rychlejší a člověk zkrátka nestíhá to tempo všech těch počítačů, strojů?

Jako příkladu uvedu i věc, jako je oběd. Kdy jste si naposledy ve všední den vychutnali oběd po každém soustu beze strachu, že přijdete někam pozdě, či něco nestihnete?

Kolikrát mnoho lidí jezdí rychle jen proto, aby stihli další schůzku, v nejhorším případě se jim někdo dostane pod kola a oni místo skvělého kšeftu se jdou posadit na pár let do chládku. A jaká to ironie, že tam zase čas plyne tak pomalu, tak zbytečně pomalu!

I když na jednu stranu… Aspoň je čas na to se na chvíli zastavit a zamyslet se, kam lidstvo vlastně pokročilo. Vemte si ten čas a vlastně se to tolika nezměnilo.

Jen ten čas je rychlejší. Vždyť už staří Římané měli akvadukty, cesty… A co dokázala dnešní civilizace? Tak nějak jen zdokonalit to, co už to bylo, jinak je to stále to samé, nemám pravdu?

Zkusme se někdy trošku zamyslet nad tím, jak ten čas investujeme a když je to tak rychlé… Opravdu nám stojí ten drahocený čas investovat na nějaké lidi, kteří nám za to nestojí?

Stojí nám třeba i za to námahu do nich investovat ten čas v našich myšlenkách? Inu, jestli se mi lidi nezměníme…

Tak se konci lidstva opravdu nedivím, protože lidstvo se zničí samo a jak ironické… Zase je to jen honba za majetkem. Vím, bez pěnez je to těžké, ale opravdu někdy neni lepší vypnout, lehnout? Vždyť jsou věci, které za peníze nakoupíme! 😉 Například i ten čas a rozum? No, tak ten by byl tak drahý, že by neměl ani cenu poslední vody na zemi…

Nebo, co myslíte vy?

Share this Post